Парох први кумаревски:
Е-пошта: -

dejan dimitrijevicПарох други кумаревски: протонамесник Дејан Димитријевић
Тел.: 0668882480

Протонамесник Дејан Димитријевић рођен је 23. августа 1973. године у Лесковцу од оца Предрага и мајке Душанке. Основну школу завршио је у селу Манојловце, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 25. октобра 1997. године ступа у брак са Госпавом Стојановић са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 9. новембра 1997. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 23. августа 1998. године у храму Свете Тројице у Лесковцу и постављен за пароха у Горњем Барбешу. 1. фебруара 2014. године премештен је на другу парохију у Кумареву. 8. августа 2007. године одликован је правом ношења црвеног појаса, а 21. септембра 2012. године протонамесничким чином.

zoran radivojevicПарох трећи кумаревски: протојереј-ставрофор Зоран Радивојевић
Тел.: 0641948057

Протојереј Зоран Радивојевић рођен је 14. августа 1959. године у Крушевцу од оца Богомира и мајке Јелице. Основну школу завршио је у селу Коњух код Крушевца, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 10. октобра 1982. године ступа у брак са Надеждом Ристић са којом има сина Ивана. Рукоположен је у ђаконски чин 22. октобра 1982. године у храму Свете Тројице у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. октобра 1982. године у храму Рођења Пресвете Богородице у Балајинцу и постављен за пароха чукуревачког. 1986. године премештен је на другу парохију у Градашници, да би 1994. године био премештен на кумаревску парохију. Протојерејским чином одликован је 2. маја 2008. године , а на дан празника Свете Петке, 27. октобра 2021. године, одликован је напрсним крстом.

nenad stojanovicПарох четврти кумаревски: јереј Ненад Стојановић
Тел.: 0641516544
Е-пошта: -

Јереј Ненад Стојановић рођен је 8. априла 1968. године у Лесковцу од оца Љубише и мајке Госпаве. Основну школу завршио је у селу Манојловце код Лесковца, након чега завршава Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 4. фебруара 1990. године ступа у брак са Лалком Трендафиловом са којом има петоро деце. Рукоположен је у ђаконски чин 21. јула 1990. године у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу, а сутрадан 22. јула у презвитерски чин у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. По рукоположењу у свештенички чин бива постављен на парохију у селу Ћурлина на којој остаје до 2007. године, када благословом епископа Иринеја прелази на упражњену парохију орљанску. Од маја 2015. године службује као четврти парох кумаревски.