djorjdje sojicПарох мозговски: јереј Ђорђе Шојић
Тел.: 0668288889

Рођен на дан Светог Симеона Столпника - 14. септембра 1987. године у Ужицу, од оца + Зорана Шојића и мајке + Славице (рођ. Буквић).Основну школу „Душан Јерковић“ у Ужицу завршио јуна 2002. године. Благословом блаженопошившег Епископа жичког Г. Стефана уписао Богословију Светог Петра Дабробосанског у Фочи коју је завршио 2007. године. По завршетку Богословије, благословом блаженопочившег Епископа жичког Г. Хризостома уписао Православни Богословски факултет Универзитета у Београду.У периоду од 14. септембра 2014. до 12. августа 2017. службовао код Његовог Преосвештенства Епископа топличког Г. Г. Арсенија, викара Његове Светости Патријарха српског Г. Г. Иринеја, у својству чтеца и возача.По избору и устоличењу Епископа Арсенија на трон Епархије нишке, постављен је од 01. септембра 2017. године за службеника Епархије, на пословима возача Епископа и уредника Епархијског сајта.Благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија 12. октобра 2019. године ступа у брак са Александром Шојић (рођ. Симоновић) из Орљана.У свештенођаконски чин рукоположен 26. јануара 2020. године, у храму Светих Архангела у Нишу. За презвитера бива рукоположен 27. јануара 2020. године, на празник Светог Саве, у храму Светих Архангела у Нишу. Од 1. фебруара 2020. године постављен да опслужује као привремени парох мозговску парохију .