У четртак, 25. маја 2023. године, на празник Вазнесења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у Белој Паланци, у храму посвећеном данашњем празнику.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, јереј Страхиња Митић, парох бабушнички, јереј Далибор Мидић, парох четврти при храму Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу, протођакон Стеван Кричка и ђакон Предраг Пиперски.

Храм је био испуњен мноштвом верног народа, а за певницом је свечано појао хор ученика нишке Богословије Светих Кирила и Методија, предвођен протођаконом Ђорђем Филиповићем.

Након заамвоне молитве уследила је свечана литија, која је прошла главним улицама Беле Паланке. Учешће великог броја деце дало је посебну празничну ноту.

По повратку у порту храма, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач.

Уследио је културно-уметнички програм, након чега је празнично славље настављено на пригодној трпези љубави.