28.08.2012.UspenjeVrezinaНа дан када наша света Црква прославља чудесно Успење Пресвете Богородице, који је и храмовна слава цркве у Доњој Врежини верни народ сабран заједно са својим пастирима окупио се под сводовима наше светиње да би молитвено прославио Ону кроз коју је Господ походио творевину своју. Уочи самог празника служено је празнично бденије којим је началствовао старешина Саборне цркве у Нишу протојереј Светислав Петровић уз учешће свештеника осталих нишких храмова. На сам дан празника Светом Литургијом којом је началствовао пројереј ставрофор Благоје Станковић уз саслуживање свештенства осталих нишких храмова молитвено је прослављен догађај Успења Богомајке. После саме Свете службе, литије око храма и сечења славског колача на трпези љубави окупило се мноштво верног народа који је и ове године потврдио поштовање и љубав своју према Оној која закриљује читав свет својим молитвама пред престолом Творца.