У току Великог поста и Страсне седмице богослужења у цркви Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини служења су по унапред најављеном распореду богослужења.

На Велику суботу, на саборном крштењу пре Свете Литургије крштено је осамнаест одраслих парохијана парохије чалијске и доњоврежинске.

vrezina1vaskrsНајторжественије је било о самом Празнику када је по први пут Васкршње јутро служено у поноћ. Претходно су свештеници преузели Свети Огањ и донели га у храм који је био препун верног народа. У наставку је служена прва Света Литургија а сутрадан изјутра и друга. Причестило се неколико стотина верника.

vrezina2vaskrsУ Светли понедељак, након одслужене Свете Литургије у којој је учешће узело више свештеник из Ниша и околине, по многогодишњој традицији прошла је Литија кроз Доњу Врежину, а затим је приређена и трпеза љубави.