MarkovdanПразник Светог апостола и јеванђелисте Марка свечано је прослављен у нишком храму Светог Пантелејмона. На данашњи празник су у 19. веку освећени темељи овог нишког храма и од тада се на овај празник око ове светиње редовно окупља народ да би узнели молитве Христовом благовеснику. Свету Архијерејску Литургију је служио Преосвећени Епископ нишки Јован уз саслужење великог броја свештенства из свих нишких намесништава. На крају Литургије обављен је опход око храма. Литија се заутсавила код записа пред којим је освећена водица и пререзан славски колач и узнета молитва за добро и напредак свих верних и Града Ниша. Потом је Епископ произнео своје речи поуке сабраном народу. По завршеној служби у просторијама храма приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован