У среду, 9. августа 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у храму Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу, који данас прославља свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Дејан Крстић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у Нишу, протојереј-ставрофор Живорад Маринковић, парох други при овом светом храму, протојереј Иван Цветковић, старешина храма Свете Петке у Нишу, протојереј Предраг Радосављевић, старешина храма Светог Василија Острошког у Нишу, протонамесник Дејан Милошевић, парох у нишком насељу "Никола Тесла", јереј Славиша Смиљић, старешина храма Светог Пророка Илије у Нишкој Бањи, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), јереј Далибор Мидић, парох четврти при храму Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу, ђакон Никола Ераковић, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Димитрије Маринковић.

Храм и храмовна порта били су испуњени мноштвом верног народа, који је у великом броју приступио Светој Чаши.

По заамвоној молитви, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе.

На крају Свете Литургије, великим добротворима ове светиње уручене су грамате од стране Његовог Преосвештенства.