У недељу 35. по Педесетници, 4. фебруара 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у храму Светог Оца Николаја Мирликијског Чудотворца у селу Хум, надомак Ниша.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протонамесник Димитрије Петровић, парох други при храму Светог Оца Николаја у Нишу, јереј Славиша Смиљић, старешина храма Светог Пророка Илије у Нишкој Бањи, јереј Иван Лилић, надлежни парох хумски, јереј Младен Маринковић, парох други сврљишки и ђакон Никола Ераковић.

Након читања јеванђељске перикопе, Преосвећени Владика је поучио сабране верне пригодном омилијом, беседећи о новозаветном извештају о исцељењу слепог Вартимеја у Јерихону, нагласивши потребу чувања од духовног слепила, које често може бити и теже и далекосежније од телесног.

Данашња Света Евхаристије представља велики дан за овај крај - иако у непосредној близини Града Ниша, од времена Светог Доситеја Нишког и Загребачког у хумском храму није служио ниједан Епископ, што данашњој Светој Архијерејској Литургији даје посебан значај.