viber slika 2022 08 04 21 43 59 111

У четвртак, 4 августа 2022. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније посетио је светиње рачанске парохије.

Преосвећени Владика заједно са архитектом господином Димитријем Маринковићем обишао је храм посвећен Светом Сергију и Вакху у селу Дегрмен, потом је посетио храм Светог Николаја у селу Мердару.

Преосвећени Владика присуствовао је вечерњем богослужењу у древној светињи Епархије нишке у манастиру Светог Николе у Куршумлији.

Парох рачански јереј Вукоје Ђурић током обиласка ове парохије, упознао је Преосвећеног Владику са тренутном ситуацијом у којој се светиње налазе и будућим подухватима да се оне заштите.

На крају ове радне посете рачанској парохији, Преосвећени Владика посетио је манастир Конџељ.