Црква свете Петке у Кумареву била је домаћин многобројних парохијана али и народа из Лесковца и околине, поводом обележавања Православне Нове године. 31 Децембра по старом календару после молебана у једној од најстаријих цркава у округу, народ се окупио у конаку где су свештеници поручили, да као што су се ове вечери окупили са свих страна и показали народно јединство, да тако требамо да се окупљамо увек и обједињујемо, да све треба да нам буде заједничко, и да све заједнички чинимо, и молитву и добро дело, да организујемо мобе, помажемо цркву и једни другима кад се коме гради кућа или ко треба на операцију, или је коме потребна материјална или било каква помоћ. 15.01.2013.KumarevoУследила је вечера љубави коју су финансирали сами верници. Као у време богомољачког покрета верни су једним срцем и једним устима певали песме св. Владике Николаја, а онда су срца окупљених развеселили звуци фруле и изворне песме. Одмах после вечере, сва преостала храна подељена је трима сиромашним вишечланим породицама.

свештеник Далибор Стефановић
парох други кумаревски