DSCN1196У двадесет пету недељу по Духовима, на празник св. Григорија Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован, са свештенством града Лесковца и околине, служио је Свету архијерејску Литургију у храму рођења Пресвете Богородице, познатијем као црква Оџаклија ,у Лесковцу. Верни народ се окупио у великом броју да дочека свог Архијереја. Владика Јован је у својој беседи пожелео народу Божијем благословен почетак поста, поучивши их како треба одржавати духовно здравље. Након Свете Литургије, љубављу управе храма приређена је и трпеза љубави. У наставку је Епископ Јован обишао цркву светог пророка Илије на градском гробљу потом Општу болницу и болнички параклис  светог Нектарија Егинског,  који је у фази изградње и препреме за освећење, као и велелепни храм светог Симеона Мироточивог такође у изградњи.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН