rudarevaskrsПразник над празницима у вековно старом храму Преподобномученице Параскеве-Петке у Рудару протекао је у нарочитој радости. Понајвише радости показала су деца која су заједно са својим родитељима похитала у сусрет Васкрслом Христу.
Литургији је са почетком у 07:30ч началствовао протојереј-ставрофор Радосав Ђорђевић са саслужењем старешине храма јерејем Сашом Димитријевићем и првим парохом јерејем Марјаном Ристићем. Након прочитане Васкршње посланице, верни су у великом броју примили свету тајну причешћа. Радост празника продужена је приредбом испред конака где су се ученици Веронауке представили васкршњим песмама и рециталима. Уследила је изложба васкршњих цртежа и такмичења за најлепше и најјаче јаје а најбољи су даривани пригодним наградама.
Празнична радост настављена је трпезом љубави несебичним залагањем локалне месне заједнице, свештенства и парохијана.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВАИСТИНУ ВОСКРЕСЕ!