У петак треће седмице Свете Четрдесетнице, 5. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у старом пиротском храму Рождества Господњег.

Преосвећеном Епископу саслуживали су јеромонах Пајсије, сабрат манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Миљан Панић, парох пети пиротски, јереј Петар Крстић, парох четврти пиротски, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

По завршетку богослужења, уследила је исповест свештенства овог намесништва, коју је извршио јеромонах Пајсије. Након завршене исповести, уследио је састанак, на коме су представљене све појединости везане за рад свештенства ових Архијерејских намесништава.

После окончања састанка, уследила је трпеза љубави, којом је братски састанак свештенства Архијерејских намесништава пиротског и белопаланачког завршен.