У среду, 21. септембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у храму Рођења Пресвете Богородице у Димитровграду, који данас прославља своју крсну славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Миљан Панић, парох пети пиротски, јеромонах Спиридон, настојатељ петрлашке обитељи, јереј Ђорђе Стевановић, парох крупачки, протођакон Ђорђе Филиповић, ђакон Немања Шево и ђакон Никола Ераковић.

По Великом Входу, ђакон Немања Шево рукоположен је у свештенички чин.

Након заамвоне молитве, уследио је литијски ход, који је прошао главним улицама Димитровграда. По повратку у порту храма, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом данашњег празника.

Након Свете Евхаристије, одржана је и свечана академија поводом Дана општине Димитровград.