Милошћу Божијом по трећи пут на парохији прославили смо Васкрсење Христово ове 2016.год.
У страсној седмици служили смо Литургије Светог Василија, читали 12 страдалних Јеванђеља, износили Плаштаницу, молитвено бдели на опелу Христовом. Распоред богослужења је био истакнут на видним местима па се народ према својим тренутним могућностима одазивао и долазио у цркву. Традиционално,на вечерњој служби на Велики Петак се слегло највише народа из Крупца и околине. Сви су желели да се поклоне и целивају Плаштаницу. Црквени одбор је и ове године помагао и дежурао у храму.
KrupacVaskrsНа дан Васкрса дугим звоњењем смо објавили радост над радостима. Служено је Васкршње јутрење и у продужетку Света Литургија. Храм је био испуњен. Било је доста причасника од којих су се многи први пут причестили и исповедили. Подељена су васкршња јаја чему су се највише обрадовала деца. Спремљена је трпеза у црквеној сали.
Други дан Васкрса служили смо у храму Св. Саве у Великом Јовановцу.