МК
На празник Врбице у селу Марина Кутина код Цркве Св. Петка наступио је дечији фолклорни ансамбл ‘’Злаатни Вез’’ из Гаџиног Хана који окупља млађу децу из околних села. Извели су неколико кола и сплета, док су деца са веронауке из села Марина Кутина изрецетовали неколико храишћанских песама. Након представе сви су се помолили Богу у Цркви Св. Петке, а онда су им свештеник Драган Станковић и вероучитељем Мирославом Здравковићем поделили врбове гранчице. Овај догађеј је телевизија Белами пропратила и урадила краћи прилог, којије више пута био емитован. У току је осликавање олтарског дела овог новог храма у Запању.
Поводом празника Врбице и Цвети деца тј. Лазарице из овог села као и из околних села, обилазе домове певајући црквене песме тзв. лазарице. Домаћини их дарују јајима и осталим поклонима.