IMG 20201008 115919 430
У седмици када обележавамо „дечију недељу“ у четвртак 08. октобра 2020 године, у дому културе у Гаџином Хану, приређен је пријем у организацији Локалне самоуправе за децу предшколског узраста као и за овогодишње полазнике првог разреда из целог Заплања, укупно 64 деце.

У Дому културе организована је приредба коју су извели глумци Народног позоришта из Ниша.

Ово је први пут након 80 година да на једној оваквој манифестацији заједнички присуствују представници власти и Цркве, на којој су нас неминовно окупила најчистија бића-деца.

Поклон пакетићи су били обезбеђени од оштине Гаџин Хан и од Црквене општине заплање, а поделили су их представници општинског већа Гаџин Хан на челу са председником Скупштине општине Милисавом Филиповићем. Који се заједно са парохом Душаном Јанковићем обратио и захвалио присутнима уз обећање да ће се ово заједничког деловања наставити и у будућности и да је ово само темељ добре међусобне сарадње а на корист свих.