IMG 20210107 214208Почетак године донео је са собом нове изазове којима до сад сав наш крај није био украшен и осликан. На Божић, на дан рођења Богомладенца Господа Исуса Христа, рађамо се и ми као људи, али се и препорађамо.

Са великом радошћу и ишчекивањем смо дочекали овај најрадоснији дан.

Света Литургија је служена у Мариној Кутини, а храм је црквени одбор парохије заплањске начинио малом пећином налик оној где је рођен Господ. Туристичка организација Гаџин Хан организовала је ломљење чеснице.

Организација и подела пакетића припала је локалној самоуправи Гаџин Хан, а пакетиће је поделио председник општине Милисав Филиповић са својим најближим сарадницима.

Љубав и радост која нас је све обасјавала били су неизмерни, нелицемерни и са душом.

Ове слике су мотив више за све нас, а данашњи дан разлог да се свагда окупљамо.

Иако мало кишовит дан, одисао је једном породичном љубављу свих нас. Осмех деце је топио и најтврђе стене Суве планине, а Божић бата им је присуством овековечио овај дан рођења Богомладенца али и свих нас.

Нека вам је Богом благословено
Мир Божји