DSC04991Најрадоснији хришћански празник, празник основе нашег спасења, Васкрсење Господње, свечано је прослављен широм Епархије нишке.
Најсвечаније било је у храму Силаска светога Духа на апостоле у Нишу.
Торжествена прослава започела је у поноћ, када је блогословом Његовом Преосвештенства Епископа нишког г.Јована у Епархију нишку а потом у Саборни храм донет нетварни благодатни огањ са гроба Господњег.
Благодатни огањ дочека је Владика г.Јован са свештенством овога светога храма и великим бројем вернога народа.
Након дочека уследила је литија, предвођена нишким архијерејем, која је прошла градским улицама а потом јутарње Богослужење и света Литургија којом је началствовао протојереј-ставрофор Ђорђе Оровић старешина нишког Саборног храма.
У јутарњим часовима свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ нишки г.Јован уз саслужење свештенства саборног храма.
Светој Служби поред великог броја народа присуствовали су и представници градских управа.
По завршеној Служби Епископ је са свештенством благословио и поделио Васкршња јаја.
Након свете Литургије у двору нишког архијереја уприличен је пријем за све госте а посебну радост учионио је својим доласком Надбискуп београдски монсињор Станислав Хочевар, који је Епископу нишком у име пуноће римокатоличке Цркве упутио васкршње поздраве.