У Недељу Чисту, знану и као Недеља победе Православља, 5. марта 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом Светог Василија Великог у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при овој светињи, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС-а Епархије нишке, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић. Краснопој хора "Бранко" увеличао је торжество празничне евхаристијске прославе, а храм је био испуњен великим мноштвом верног народа.

По читању Светог Јеванђеља, верне је, по благослову Његовог Преосвештенства, пригодном беседом поучио протојереј Владица Савић.

Након Канона Евхаристије, Преосвећени Владика је у свештени чин ђакона рукоположио монаха Пантелејмона (Мијаиловића), службеника Епархије нишке.

При крају Свете Литургије, после заамвоне молитве, извршен је трократни литијски ход око храма, након чега је у храму одслужен и молебан, посвећен победи Цркве Христове и православне вере над кривомислећим јеретицима и противницима Истине. Кроз овај молебан, Црква се присећа свих некадашњих, као и садашњих личности заслужних за очување православне вере, молећи се за обраћење и исправљење свих оних који су скренули са пута који води у живот, предајући их Божијем суду уколико остану укорењени у заблуди и кривоумљу.