Обавештавамо верни народ Епархије нишке, све сроднике, пријатеље и познанике, да се јереј Миодраг Цинцаревић, парох нишки у пензији, упокојио у Господу 29. маја 2023. године, у 89. години живота.

Новопрестављени свештеник Миодраг рођен је у Нишу, 16. новембра 1934. године, од оца Стевана и мајке Марије. Основно образовање је стекао у родном граду, након чега уписује петогодишњу Богословију Светих Кирила и Методија у Призрену, коју успешно завршава 1954. године. Између 1955. и 1957. године био је на одслужењу војног рока, након чега руком Епископа нишког Јована (Илића) бива рукоположен у свештени чин ђакона и постављен у нишки Саборни храм Силаска Светога Духа на Апостоле. За свештеника је рукоположен од стране Епископа жичког Василија (Костића), који је од 1971. до 1975. године помагао онемоћалом Епископу Јовану у вршењу епархијских дужности. Као свештеник, опслуживао је трећу нишку парохију при Саборном храму, на којој је остао до одласка у пензију 1997. године. Као парох је остао у лепом сећању од Бога му повереном верном народу, коме је дуго служио. Од 1971. до 1984. године обављао је дужност старешине нишке Саборне цркве.

Опело новоупокојеном јереју Миодрагу биће служено у цркви Воздвижења Часнога Крста на нишком Новом Гробљу у среду, 31. маја 2023. године, са почетком у 14:30 часова.