Треће фестивалско вече одржано је 6. јуна 2023. године у Светосавском дому, при Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Нишу.

Концерту су присуствовали Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион, Преузвишени Надбискуп београдски г. Ладислав Немет, Преузвишени Бискуп Англиканске цркве Калкуте и Северне Индије г. Паритош Кенинг, градоначелница Града Ниша Драгана Сотировски, амбасадор Републике Србије у Ватикану, Његова екселенција Сима Аврамовић, амбасадорка Републике Румуније у Београду, Њена екселенција Силвија Давидоју са супругом, господином Адријаном Давидоју, специјалним изаслаником за Западни Балкан Министарства спољних послова Републике Румуније, декан Правног факултета Универзитета у Београду проф. др Зоран Мирковић, председник нишког друштва „Данте Алигијери“, господин Гаетано Паолило, сестринство Манастира Раваница и друге личности из културе и јавних институција.

На почетку је наступио хор „Филармонија“ из Румуније, под руководством Домина Адама. Следећи су се публици представили певачи хора Светог Апостола и Јеванђелисте Марка из Подгорице, којим је дириговала Људмила Радовић.

Вече се наставило наступом Епархијског хора калкутских школа из Калкуте (Индија), које предводи Вахаган Тадевосијан.

Фестивалско вече затворио је хор Понтификалне музичке капеле „Систина“ (Сикстинска капела - Ватикан). Са својих 1500 година деловања, данас је најстарији хор хришћанског света. Хором је дириговао Пречасни Монсињор Маркос Паван.