На Цвети, 28. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Нишу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

Хор "Бранко" је својим појањем допринео увећању торжества евхаристијске прославе, као и присуство мноштва верних, који су у великом броју приступили Светом Причешћу.

По читању из Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је поучио верни народ пригодном празничном беседом.

На крају Свете Литургије, после заамвоне молитве, освећени су и славски дарови и пререзан славски колач, припремљен поводом славе удружења нишких хаџија. Такође, овом приликом је, руком Његовог Преосвештенства, Архијерејском граматом одликован господин Цвијетин Ђорђић, директор Казнено- поправног завода Ниш, за делатно приказану љубав према Светој Цркви кроз помоћ пружену нишком Саборном храму.