pozadinaУ 26. недељу по Духовдану, а на празник Свете великомученице Екатерине, Његово Преосвештенство Епископ  нишки Г. Јован служио је свету Литургију у цркви Васкрсења Xристовог, која се налази при Богословији Св. Кирила и Методија у Нишу, уз саслужење протојереја-ставрофора Милутина Тимотијевића ректора овога светога училишта као и професора који су у свештеном чину.Након читања божанскога Писма Епископ је поздравио све сабране тумачећи јеванђелску поруку. За певницом су одговарали ђаци ове богословије.Велики број верних као и ученици овог часног училишта, припремљени постом и молитвом, приступили су светим тајнама Христовим.Након Свете Евхаристије, Владика се састао са ректором и професорима.Љубављу управе богословије приређена је заједничка трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН