У понедељак, 4. јула 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније извршио је Велико освећење параклиса посвећеног Светој Анастасији, мајци Светога Саве, који се налази у оквиру храма Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, протојереј Верољуб Благојевић, клирик Епархије крушевачке, јеромонах Симеон (Гавриловић), настојатељ манастира Светог Николаја Мирликијског у Куршумлији, протојереј Никола Илић, старешина храма Светог Прокопија, јереј Немања Симић, парох четврти прокупачки, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

По Великом освећењу параклиса, уследила је прва Света Евхаристија у новоосвећеном богослужбеном простору. На Малом входу, Преосвећени Владика је чином протојереја одликовао јереја Немању Симића, пароха четвртог прокупачког.

На крају Свете Литургије, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљени у част и спомен Преподобне Анастасије, чији спомен овога дана прославља Света Црква.

Након завршетка евхаристијског сабрања, руком Његовог Преосвештенства уручена су признања великим добротворима, који су кроз своју несебичну помоћ и залагање допринели изградњи ове светиње. Орденом Светог Краља Милутина, признањем Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, одликован је господин Момчило Чоловић из Прокупља, док је грамату Епархије нишке добила госпођа Милена Косановић из Чачка. Захвалнице прокупачке Црквене општине подељене су осталим бројним доброчинитељима.

Потом је уследила свечана трпеза љубави, гостољубиво припремљена од стране братства храма Светог Великомученика Прокопија.