ZitoradjaPrizivУ Храму Светих Апостола Петра и Павла у Житорађи у недељу 16. по Духовима, служена је Света Литургија и призив Светог Духа за почетак школаке године. Светом Литургијом началствовао је пречасни јереј димитровградски Отац Слободан Илић, наш вишегодишњи вероучитељ. Саслуживали су му високопречасни протојереји Ђукан Оровић и Хаџи Трајко Стојковић и пречасни протонамесник Александар Стојиљковић, пароси житорађски. За певницом појали су вероучитељи Горан Антанасковић и Радован Цветановић са нашим дечијим црквеним хором, уз молитвено учешће деце и верног народа. Својом надахнутом беседом отац Александар поучио је вернике и децу о значају препознавања таланата (талената) и њиховом умножавању у славу Божију, благосиљао је верни народ и децу и пожелео им срећан и благословен почетак школске године.
По завршетку Свете Литургије, након дружења у црквеној порти, са упаљеним свећицама љубави у срцима, отишли смо својим домовима да донесемо радост вере Христове.