Дечији црквени хор „Бисери“ из Житорађе 17.05.2015.г. гостовао је уживо у Јутарњем прогрму РТС1 у Београду. Као главни организатор овог гостовања било је удружење „Бановић Страхиња“ из Београда са својим председником Господином Миланом Мирковићем. Општина Житорађа, Основна школа Топлички хероји, као и Црквена општина Житорађа такође су помогли да наша деца још једанпут у најбољем светлу представе читавој Србији нашу малу Црквену заједницу, нашу Општину и нашу школу. У протеклих пар недеља ово је „Бисерима“ било друго гостовање на РТС-у. Данас су се представили песмом „Везак је везла“ и песму „Дајре“, на захтев главног организатора РТС-а Николете Дојчиновић. Емисију су водили Ирина Ивић и Милан Срдић, а све похвале смо добили од Господина Јована Мемедовића који је гостовао у истој емисији. У име хора са водитељима је разговарао уметнички руководиоц вероучитељ Горан Антанасковић из Житорађе. Диригент је био вероучитељ Милан Благојевић из Ниша. Хор је пратио и свештеник Александар Стојиљковић из Житорађе.
ZitoradjaRTSПо завршетку емисије сви заједно узели смо молитвено учешће на Светој Литургији у оближњој Цркви Светог Марка, заједно са хором који је водио Професор Предраг Миодраг. Старешина храма, високопречасни протојереј-ставрофор Трајан Којић благословио је да се наша деца представе црквеној заједници по завршетку Литургије, док је верни народ узимао нафору, са неколико духовних песама. Радост на лицима присутних била је видљива. Прота Трајан нас је угостио у парохијском дому, где су наизменично „Бисери“ и Хор Цркве Светог Марка певали по једну песму. За све ово веома смо благодарни Оцу Трајану.
Ово је од великог значаја за нашу средину, јер су деца као најбољи апостоли представили све нас заједно.