zitoradjauspenjeУ Храму Успеније Пресвете Владичице наше Богородице у Житорађи свечано је прослављена црквена слава. Прослава је почела Светом Литургијом у 7:30 којом је началствовао високопречасни протојереј Хаџи Трајко Стојковић уз саслуживање високопречасног протојереја Ђукана Оровића, високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковића, пречасних јереја Војкана Радовановића и протонамесника Александра Стојиљковића. За певницом су појали вероучитељ Горан Антанасковић и дечији хор житорађске Цркве, а молитвено учешће узео је и верни народ. Својом надахнутом беседом Хаџи Трајко је поучио верни народ о величини и значају данашњег празника. Верници су се причестили Телом и Крвљу Господа нашег Исуса Христа.
По завршетку Свете Литургије испред Храма је освећена водица и пререзан славски колач. Овогодишњи колачар био је професор Драган Станковић из Житорађе, а за следећу годину пријавио се Славиша Станисављевић, такође из Житорађе. Отац Срба, пензионер и дугогодишњи парох житорађски честитао је свима Славу и пожелео да наставимо са обновом ове древне светиње, која је била један од три богослужбена Храма за време турског ропства у читавом округу. Дружење је настављено уз трпезу љубави за коју се побринуо колачар.