PoklonickoHoroviНа дан Светог Евдокима, у суботу 13. августа 2016.г. пред сам почетак Богородичиног поста, дечији црквени хорови из Житорађе при Храму Светих Апостола Петра и Павла и Доње Расоваче при Храму Свете Петке кренули су у ходоћашће нашим дивним светињама. Као пчелице када сакупљају мед, тако су и наша дечица, вођена оцем Александром и вероучитељем Гораном, кренула да сакупљају благодат Божију богатећи душе своје духовном радошћу. Учешће на Светој Литургији уз појање и богослужење узели смо у Манастиру Светог Романа, којом је, по благослову Игумана високопреподобног оца Дамаскина, началствовао високопречасни протојереј ставрофор Влајко Грабеж, уз саслуживање оца Александра. Након топлог пријема у конаку Манастира деца су одржала мали концерт за све присутне испод манастирске куле. Поневши благослов од Светог Романа, кренули смо у Богородичин врт, Манастир Покрова Пресвете Богородице у Ђунису. Деца су песмом захвалила својој заштитници и заступници пред Богом. Мир и благодат ових Светиња који се уселио у наша срца понели смо својим домовима.