IMG 619084d1b214d14ba477ed38823d8813 V

У суботу после празника ,,Тројице" град Лебане је прославио своје литије.

Светом Литургијом, коју су служили свештеници јабланичког намесништва, началствовао је протојереј Далибор Стефановић.

Литија је кренула од Храма Усековања главе Светог Јована Крститеља градским улицама до записног дрвета и назад, а послужење и окрепљење од врућине верницима је послужено под летњиковцем у порти Цркве.

У литији су на челу колоне били представници војске, полиције и сектора за ванредне ситуације, затим деца и људи са иконама, па клир Црквени, руководство општине Лебане, представници јавних предузећа и верни народ.

Окупљенима су се обраћали свештеници Далибор и Филип, као и председник општине Лебане - Иван Богдановић и представник Црквеног одбора из Лебана - Марко Јорданов Тодоровић.

Већ четврту годину за редом прослављамо ову славу свих људи који у Лебану живе у организацији заједно са локалном самоуправом и захваљујемо им на помоћи и сарадњи.

Хвала и Слава Тројичном Богу и нашем Светом Јовану Крститељу!
{oziogallery 1988}