32Братство храма Светог Николе је ове године уложило знатно већи труд око организације празника Врбице и литије за тај дан. Мноштво верних и око 700 ученика алексиначких основних школа су литијски ишли путем од „старе аутобуске станице“ која се налази на улазу у град, до цркве улицом Књаза Милоша.На почетку васкршњег поста свештеници су почели по парохијама да деле позивнице са распоредом богослужења и описом свих активности које су планиране за тај период. Реакције на тај начин мисионарења су биле веома позитивне и дале су одличне резултате. То знамо на основу тога што је у литији био дупло већи број људи него претходне године.Вероучитељи Алексинца су на свој начин допринели организацији овог празника. Они су организовали изложбу дечијих радова, васкршњих јаја и цртежа у порти цркве и у конаку. У току претходних месец дана су константно позивали децу да у што већем броју дођу на литију празника Врбице и подстицали их да дају свој допринос путем ликовних радова.Недељу дана пре самог празника смо обавестили Полицијску Управу Алексинца о планираној литији. Они су регулисали саобраћај и бринули се о безбедности деце и осталих који су учествовали у литији, на чему смо им веома захвални.Извесно време пре почетка литије на месту поласка смо доставили већу количину врбових гранчица и поделили их деци и вернима. Деци је дато и негде око стотинак икона које су носили за време литије.Након завршетка опхода црква је била препуна деце. Сву ставили своје гранчице врбе на сто где је требало извршити освећење. Озарена лица са осмесима и мноштво звончића су били као пратња самом чину освећења врбе.