У среду 24. марта 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља Светог Софронија јерусалимског, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је великопосну Свету Литургију Пређеосвећених дарова у храму Светог Николаја Чудотворца у Алексицу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су архимандрит Серафим Мишић, игуман суковске обитељи, протојереј Братислав Вукићевић, архијерејски намесник алексиначки са свештеници алексиначког намесништва и ђакон Ђорђе Филиповић

По завршетку Свете Литургије обављена је Света тајна исповести свештенства архијерејског намесништва алексиначког, а у просторијама Ц.О. алексиначке одржан је братски састанак.

Јереј Милан Ристић парох витковачки одржао је предавање на тему „Пост у Старом и Новом Завету.“