Навечерје празника Светог Архангела Гаврила обележило је празнично бденије и концерт дечијег црквеног хора. Педагог Мирјана Видојковић је вођена ентузијазмом и љубављу према духовној музици пре две године основала дечији црквени хор при храму Св. Архангела Гаврила. Број чланова тог хора се временом повећавао, а такође је и растао и његов репертоар духовне музике .
Након концерта је извршено резање славског колача дечијег хора и ученицима који су чланови су уручене захвалнице.

ZitkovacСам празник је почео служењем Свете Литургије. Пет свештеника уз саслуживање једног ђакона потрудили су се да увеличају литургијско сабрање својим служењем. Отац Стефан Милановић парох катунски одржао је пригодну проповед.
После литургије извршен је опход око храма и резање славског колача.
У вечерњим часовима је у црквеној порти наступао ансамбл КУД "Младост" из Житковца, чиме је прослава завршена.

Фото: Драган Аритоновић