ЕВХАРИСТИЈСКА ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА СВЕТЕ ПАРАСКЕВЕ У КУМАРЕВУ

У среду, 27. октобра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у Кумареву, у близини Лесковца, који на овај дан обележава своју крсну славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, протојереј Зоран Радивојевић, парох трећи кумаревски и старешина овог светог храма, протојереј-ставрофор Славко Миловановић, свештеник у пензији, јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, протојереј Дејан Станковић, парох пети лесковачки, протојереј Часлав Станковић, парох први кумаревски, протонамесник Дејан Димитријевић, парох други кумаревски, јереј Ненад Стојановић, парох четврти кумаревски и протођакон Стеван Кричка. Теолози и вероучитељи из ових крајева водили су појање.

Пречасни протојереји Зоран Радивојевић и Часлав Станковић, пароси кумаревски, одликовани су овом приликом, од стране Његовог Преосвештенства, правом ношења напрсног крста.

Након литијског опхода око храма, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач. Такође, уручена је и грамата господину Браниславу Пешићу, власнику фирме „Бане комерц“ из Кумарева, за показану љубав и великодушну и несебичну помоћ указану храму Свете Петке у Кумареву.

December 2021