ОТВОРЕН НАУЧНИ СКУП У ПРОЛОМ БАЊИ

У оквиру научног пројекта "Богословље и духовни живот СПЦ: Историја и идентитет", у Пролом Бањи је у петак, 26. новембра 2021. године, отворен научни скуп под називом "825 година пострига Свете Анастасије - Манастир Пресвете Богородице у Куршумлији".

Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније је отворио скуп, након чега су уследила поздравна слова протојереја проф. др Зорана Ранковића, декана Православног богословског факултета у Београду, и протојереја-ставрофора проф. др Владимира Вукашиновића, редовног професора ПБФ у Београду при катедри за Литургику и носиоца пројекта Матице српске "Богословље и духовни живот СПЦ: Историја и идентитет". Након тога, реч је преузео протојереј-ставрофор проф. др Предраг Пузовић, бивши декан ПБФ, на коме је више деценија предавао историју Српске Православне Цркве. Професор Пузовић је овом приликом одржао предавање на тему Преподобна Анастасија - Ана, изневши многе занимљивости везане за ову велику личност наше историје, као и време и околности у којима је живела.

По завршетку пленарног предавања, уследила је вечера, припремљена од стране домаћина из АД "Планинка".

ПРОТОЈЕРЕЈ ПРОФ. ДР ЗОРАН РАНКОВИЋ

ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР ПРОФ. ДР ВЛАДИМИР ВУКАШИНОВИЋ