У среду, 16. новембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у манастиру Темска, који овога дана прославља свог небеског заштитника, Светога Великомученика Георгија Победоносца.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Тихон (Пејчић), игуман манастира Мрзеница, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић. За певницом је појала братија суковске обитељи, красивши богослужење свечаним византијским напевом, а древни манастирски храм био је потпуно испуњен верним народом.

На крају Свете Литургије извршен је молитвени ход око храма, по чему је Преосвећени Владика осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина славе.