DSC09990Сабор Светог Архангела Михаила
Уочи празника Светог Архангела Михаила и сабора бестелесних небеских сила Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је са свештенством  нишког Саборног храма служио празнично бденије у Малој саборној цркви која Аранђеловдан слави као свој престони празник. После бденија Владика је свима честитао празник.

beseda vladike Arh Mihail.mp3

DSC00016На сам дан празника Свету Архијерејску Литургију Преосвећени Епископ Јован служио је са више свештенослужитеља града Ниша. Служби Божијој присуствовао је велики број верних, а међу њима много оних који данашњи празник славе као своју Крсну славу. Нарочиту радост приредила су школска деца која су са својим учитељима дошла у цркву и причестила се Светим Христовим тајнама. Владика је све верне поучио после прочитаног Јеванђеља објаснивши им смисао данашњег празника и уопште смисао прослављања Крсне славе. На крају Литургије Преосвећени је пререзао славски колач и свечарима пожелео срећну славу.

DSC00054DSC09984DSC09798DSC09800

DSC09996DSC09997