VitkovacAvgust2017
     У среду 30/17. августа 2017. године када Света Црква прославља Преподобног Нестора синаита витковачког Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Витковцу у храму Рођења Пресвете Богородице – Свети Нестор. Пре Свете Службе Његово Преосвештенство је извршио чин освећења новог иконостаса. Епископу је саслуживало свештеномонаштво и свештенство Епархије нишке као и гости из Митрополије Београдско карловачке, Црногорско Приморске и Епархије Врањске. У току службе верујући народ је приступио Светој Тајни Причешћа.  На крају службе пререзан је славски колач, а по завршетку извршено је освећење спомен - крста изгинулим руским добровољцима 1876. године који су сахрањени у порти храма. Споменик је подигнут захваљујући активностима Удружења „Српски ветерани” и Савеза козака Балкана, а његову изградњу финансијски је помогао фонд у организацији државне администрације Руске Федерације.