У среду, 24. новембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Стефана Дечанског, који се налази у кругу нишког Казнено-поправног завода.

Преосвећеном Епископу саслуживали су свештеници у пензији, протојереј-ставрофор Боге Цветковић и протојереј-ставрофор Јован Илић, као и ђакон Предраг Пиперски, док је за певницом био протођакон Ђорђе Филиповић. Предвођени управом и радним особљем ове установе, многи осуђеници су присуствовали Светој Литургији, како би на достојанствен начин прославили крсну славу овог светог храма.

На крају Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен у част и спомен великог краља и угодника Божијег, Светог Стефана Дечанског.