viber image 2022 04 19 09 01 34 592

На Велики Понедељак, 18. априла 2022. године, након вишедневних припрема, у патријаршијској капели Светог Симеона Мироточивог у Београду започет је свети чин мироварења. Након Литургије Пређеосвећених Дарова, којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ топлички г. Јеротеј, Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије је, по чину малог освећења воде, упалио свећу која ће горети у данима мироварења, а затим је улио освећену воду, бело вино и маслиново уље у казане испод којих је трикиријама упалио ватру. Патријарх је потом отпочео читање Светог Јеванђеља, које су наставили остали присутни Архијереји и свештеници.

На Велики Уторак, други дан Страсне Седмице и чина мироварења, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније присуствовао је Литургији Пређеосвећених Дарова у патријаршијској капели, којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид. По завршетку Свете Литургије, Преосвећени Владика нишки је узео учешћа у светом чину мироварења, заједно са Преосвећеном господом Епископом марчанским Савом, Епископом брегалничким Марком и умировљеним Епископом канадским г. Георгијем.