У четвртак, 7. јула 2022. године, на дан празника Рођења Светог Јована Претече, познатог и као Ивањдан, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је евхаристијским сабрањем у манастиру Јашуња у Големој Њиви, који данашњи празник обележава као своју крсну славу.

Пре почетка Свете Архијерејске Литургије, Преосвећени Епископ је извршио Велико освећење капеле Светог Василија Острошког, која се налази у манастирској порти. Његовом Преосвештенству саслуживали су архимандрит Јоаникије (Ђукнић), из Архиепископије београдско-карловачке, протојереј-ставрофор Милорад Стојановић, свештеник у пензији, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, протонамесник Славиша Станојевић, парох пети при храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу, протонамесник Дејан Димитријевић, парох други кумаревски, протонамесник Звонимир Живковић, старешина храма Светог Симеона у Лесковцу, јереј Новица Стефановић, парох јашуњско-бабички, јереј Милан Додеровић, парох белопоточки, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

На Малом входу, Преосвећени Владика је протојерејским чином одликовао протонамесника Дејана Димитријевића, пароха другог кумаревског.

На крају Свете Литургије, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљен од стране домаћина славе. Потом је уследило дељење признања великим добротворима ове светиње, која су уручена руком Његовог Преосвештенства. Орденом Светог Романа Ђуниског првог степена, високим одликовањем Епархије нишке, одликован је овом приликом господин Ненад Цветковић из Лесковца, док су осталим добротворима додељена признања у виду грамате.