У суботу, 2. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Рафаило (Голушин), настојатељ манастира Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, Архијерејски заменик и старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Иван Цветковић, старешина храма Свете Петке у Нишу, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник други нишки, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, протојереј Никола Пешић, Архијерејски намесник власотиначки, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО-а, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС-а Епархије нишке „Добри Самарјанин“, јереј Лазар Радуловић, Архијерејски намесник белопаланачки, јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, протођакон Ђорђе Филиповић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Лазар Павловић.

Након заамвоне молитве, Преосвећени Владика прочитао је молитву за успешан рад седнице Епархијског Савета, покропивши потом чланове Савета освећеном водом.

Након Свете Литургије, под сводовима Светосавског дома отпочео је радни део седнице Епархијског Савета, под председништвом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.

Преосвећени Владика је након молитве поздравио присутне чланове Савета, пожелевши свима плодотворан рад седнице.

Утврдивши присутност чланова Савета на седници и упознавши све присутне са дневним редом, Његово Преосвештенство је дао реч протојереју Дејану Арсићу, секретару ЕУО-а који је прочитао записник са претходне седнице Савета и извештај о раду Епархијског управног одбора Православне Епархије нишке.

Након уводног дела, протојереј Дејан Арсић је упознао присутне чланове са актуелном организацијом епархијских тела и њиховим члановима, процесима на пољу мисионарско-културне и грађевинске делатности, као и са питањем помоћи свештенству и монаштву и њиховим социјалним осигурањем, након чега је дао завршну реч првог дела извештаја о раду.

Уследили су извештаји осталих службеника ЕУО-а - госпођа Јелена Павловић је, као књиговођа Епархије нишке, представила финансијско стање ЕУО-а, по чему је усвојен и завршни рачун ЕУО-а за 2023. годину, као и предлог буџета за 2024. годину; протојереј-ставрофор Ненад Микић је, као рачуноиспитивач изнео финансијско стање Црквених општина и манастира нишке Епархије; протођакон Стеван Кричка је, као управник Централног магацина Епархије нишке, упознао чланове Савета са резултатима рада у минулој години; господин Мирослав Јовановић је поднео извештај о раду поверене му Службе за газдовање шумама Епархије нишке; протонамесник Синиша Никитовић је презентовао плодове рада Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин"; ђакон Лазар Павловић говорио је о раду Канцеларије за Верску наставу; ђакон Никола Ераковић и господин Драган Тадић приказали су рад информативне службе и јавних гласила Епархије нишке; на крају је јереј Далибор Мидић, управник Музеја црквених старина и архивист Епархије нишке, елаборирао о раду свог поља делатности.

Након успешно завршене седнице уследила је пригодна трпеза љубави.