У уторак, 5. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је Регионални центар Министарства одбране у касарни "Тврђава" у Нишу.

Уз саслужење протојереја-ставрофора Влајка Грабежа, свештеника у пензији, јереја Ивана Лилића, пароха хумског, јереја Славише Смиљића, старешине храма Светог Пророка Илије у Нишкој Бањи, јереја Милана Крстића, пароха трећег при храму Светог Апостола Луке у Нишу, јереја Ивана Ганића, војног свештеника при 3. бригади Копнене војске, протојереја Ивана Аврамовића, војног свештеника при 63. падобранској бригади и ђакона Николе Ераковића, Преосвећени Епископ осветио је простор Регионалног центра Министарства одбране.

Након освећења, Преосвећени Владика је начелнику Регионалног центра, потпуковнику Браниславу Стојановићу, на дар уручио икону Господа Исуса Христа, док је Његовом Преосвештенству од стране потпуковника Стојановића уручена захвалница и плакета, за молитвено заступништво и јачање система одбране Републике Србије, а поводом данашњег освећења.