У понедељак, 28. августа 2023. године, на дан када Света Црква прославља Успење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у успењском храму у селу Вргудинац, недалеко од Беле Паланке.

На самом почетку извршен је чин Великог освећења храма.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, јереј Иван Миленовић, парох четврти алексиначки, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

Након заамвоне молитве, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач.

На крају Свете Литургије, руком Његовог Преосвештенства одликовани су велики добротвори вргудиначке цркве. За огроман труд и посвећеност обнови ове светиње, господин Филип Петровић из Ниша одликован је високим признањем Српске Православне Цркве, орденом Светог Краља Милутина. Осталим добротворима су, у знак благодарности за делатно приказану љубав према Светој Мајци Цркви, уручене грамате и захвалнице.