У недељу, 18. фебруара 2024. године, када се сећамо јеванђељске приче о царинику Закхеју, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у лесковачком храму Рођења Пресвете Богородице.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, јереј Миле Јовановић, старешина храма, протојереј Марко Адамовић, парох први, протојереј Дејан Станковић, парох пети, протојереј Мирослав Јовановић, парох шести, протонамесник Владан Ранђеловић, парох други и протођакон Ђорђе Филиповић.

Након читања јеванђељске перикопе, Преосвећени Владика је верне поучио пригодном омилијом на новозаветни извештај о покајању цариника Закхеја, који је, видевши Господа и угостивши га у свом дому, доживео преображај.

Ова недеља, прожета сећањем на покајање цариника Закхеја, представља својеврстан увод у период Триода, и често се због своје садржајности прибраја такозваним припремним седмицама, које нас, свака на свој начин и свака својом јединственом поруком, припремају за улазак у Свету и Велику Четрдесетницу, Часни пост који врхуни у Празнику над празницима, Новој Пасхи, Васкрсењу Господњем.