У петак друге седмице Свете Четрдесетнице, 29. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у старом лесковачком храму Рођења Пресвете Богородице.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим, игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, јеромонах Пајсије, сабрат свештене обитељи суковске, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, јереј Миле Јовановић, старешина храма, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

По завршетку богослужења, уследила је исповест свештенства овог намесништва, коју су извршили архимандрит Серафим и јеромонах Пајсије. Након завршене исповести, уследио је састанак, на коме су представљене све појединости везане за рад свештенства овог краја.

После окончања састанка уследила је трпеза љубави, којом је братски састанак свештенства Архијерејског намесништва лесковачког завршен.