У ноћи између 12. и 13. јануара 2024. године, у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле, служено је свеноћно бденије уочи празника Светог Исповедника Доситеја Нишког и Загребачког.

Преосвећеном Епископу саслуживало је свештенство и монаштво нишке Епархије, а посебан доживљај ове величанствене службе било је слушање свечаног византијског појања појаца хора "Мојсије Петровић" из Београда, као и монаха свештене обитељи Успења Пресвете Богородице у Сукову.

По окончању бденија служена је и Света Архијерејска Литургија.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при овој светињи, протосинђел Мардарије, настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јеромонах Макарије (Тошић), клирик Епархије далматинске, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јеромонах Јоаким (Недељковић), сабрат манастира Височка Ржана, протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, протонамесник Синиша Никитовић, координатор Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић, протођакон Стеван Кричка, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

На крају Свете Евхаристије, Преосвећени Владика осветио је славске дарове.

Овом свечаном службом достојно је и торжествено прослављен дан празника Светог Исповедника Доситеја Нишког и Загребачког, који је још за живота био много поштован и вољен у овим крајевима, које је некада походио као надлежни Архијереј, а коме се сада народ који живи на простору катедре којом је некада управљао благодарно и умилно моли, као великом заступнику у Царству Небеском.