У петак, 19. јануара 2024. године, на Богојављење, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у старом нишком Саборном храму Светих Архангела.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, сарешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

Након читања из Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је пригодном беседом поучио верне.

По заамвоној молитви, у порти Саборног храма извршено је Велико водоосвећење, којим се сећамо Христовог крштења у Јордану и освећења воде, али и целе творевине, која бива освећена силом и благодаћу Оваплоћеног Логоса, од Оца пројављеног Сина, посведоченог од стране Духа Светога. Празник Богојављења стога је неодвојив од празника Рођења, тиме што представљају својеврсну путеводитељну лествицу ка делу Домостроја Спасења, јер по чину крштења у Јордану од стране Светог Претече и Крститеља Јована, од Духа Светога и Марије Дјеве Отеловљени Бог, Син Божији Исус Христос почиње своје дело међу људима - ширење Благе Речи, у којој се и ми данас утврђујемо.