У недељу, 17. марта 2024. године, у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле служено је праштално вечерње, уочи почетка Великог и Часног поста.

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, вечерње су служили протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки и протођакон Стеван Кричка, док су за певницом појали ученици нишке Богословије Светих Кирила и Методија и братство Саборног храма.

На крају вечерње службе, по хришћанској традицији извршен је чин праштања, током кога се сабрано свештенство и народ међусобно опрашта и измирује, како би у великопосни период сви ушли очишћени од било каквог неслагања и свађе, и како би могли да, по Христовој јеванђељској заповести, принесу свој дар Богу помирени са својим ближњима.