У уторак, 20. јула 2021. године када Црква молитвено прославља Свету мученицу Недељу, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније је служио чин Великог освећења храма посвећеног овој дивној Божијој угодницу коју данас прослављамо, у наставку је Његово Преосвештенство служио Свету Литургију.

У Часну трпезу на којој се служи Света Литургија, положене су мошти Светих мученика сурдуличких, који су пострадали током Првог светског рата.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су свештеномонаси и свештеници Епархије нишке

Након заамвоне молитве Његово Преосвештенство освештао је славске дарове и пререзао колач.

За показану љубав према светој мајци Цркви и несебичну помоћ пружену приликом изградње храма Свете мученице Недеље у Копривници, Преосвећени Владика доделио је високо одликовање Православне Епархије нишке - орден Светог Романа Ђунишког другог степена породици Стефановић из Копривнице.

Архијерејске грамате за показану љубав према Светој Мајци Цркви и несебичну помоћ пружену током изградње храма додељене су Скупштини Општине Алексинац и Господину Зорану Милошевићу из Копривнице.